S401 Tepelný hmotnostní průtokoměr pro stlačený vzduch a plyny
Piercing senzor
Vysoce účinný průtokoměr pro přesné měření průtoku v systémech stlačeného vzduchu a plynu.

Snadné sledování účinnosti a spolehlivosti

Nezávislost na kolísání tlaku a teploty

Mobilní aplikace pro konfiguraci a živé měření

Bezproblémová integrace do systému stlačeného vzduchu

Rychlá odezva s širokým rozsahem měření

Barevný displej pro indikaci naměřených hodnot

Izolované 4... 20 mA a pulsní; Modbus/ RTU; Modbus/ TCP; M-Bus

Instalace pod tlakem (DN25 až DN500)
Průtokoměr stlačeného vzduchu SUTO S401 je snadno použitelný a cenově dostupný měřič pro sledování spotřeby stlačeného vzduchu a plynu. Díky velkému měřicímu rozsahu a vysoké spolehlivosti lze průtokoměr použít v různých aplikacích. Průtokoměr S401 splňuje všechny požadavky pro použití jako monitorovací řešení pro systémy stlačeného vzduchu a plynu.
Technologie tepelného hmotnostního průtoku
S401 je tepelný hmotnostní průtokoměr, který díky svému principu měření nevyžaduje kompenzaci tlaku a teploty stlačeného vzduchu. To znamená, že k měření standardního průtoku a spotřeby není zapotřebí žádné další měření teploty a tlaku.
Jednoduché měření různých plynů
Díky principu tepelného hmotnostního průtoku je průtokoměr stlačeného vzduchu S401 vhodný i pro použití v jiných plynech, jako je dusík (N 2), CO2 a mnoho dalších technických plynů. Typy plynů lze snadno zvolit v nastavení senzoru, přičemž předdefinované kalibrace plynů pro různé plyny zajišťují nejvyšší přesnost.
Technologie senzoru S401 nabízí vysoké rozlišení a vysokou vzorkovací frekvenci, což vede k rychlému a přesnému měření. Průtokoměr může uložit dvě kalibrační křivky, takže senzor lze použít pro dva různé plyny bez ztráty přesnosti.
Volitelný barevný displej
Volitelný barevný displej slouží k zobrazení všech měřených hodnot, jako je průtok proudu a celková spotřeba. Současně lze na displeji spravovat nastavení snímače, od průměru potrubí přes typy plynů až po nastavení výstupu.
Různé signální výstupy
Průtokoměr S401 nabízí různé možnosti výstupu signálu. Může být vybaven izolovaným analogovým a pulzním výstupem 4…20 mA pro odečet průtoku stlačeného vzduchu a celkové spotřeby stlačeného vzduchu.
Alternativně lze použít rozhraní Modbus/RTU nebo Modbus/TCP pro načtení všech naměřených hodnot prostřednictvím digitálního rozhraní. Může být také vybaven dvouvodičovým výstupem M-Bus pro digitální odečet měřidla.
Díky různým výstupním signálům lze snímač snadno připojit k zobrazovačům SUTO, jako je například datalogger S331. Průtokoměr lze také připojit k zařízením třetích stran, jako jsou displeje a řídicí jednotky (PLC), ale lze jej také připojit přímo k monitorovacím softwarovým řešením.
Snadná instalace
Protože lze průtokoměr snadno instalovat pod tlakem prostřednictvím standardního kulového ventilu, lze jej pro kalibraci snadno vyjmout. Lze tak předejít odstavení systému stlačeného vzduchu a z toho vyplývajícím odstávkám a nákladům. Různá nastavení, jako je typ plynu, jednotka průtoku a referenční standardy, lze nastavit ex works podle vašich potřeb.
Online měření a konfigurace prostřednictvím aplikace pro chytré telefony
Bezplatná mobilní aplikace S4C-FS umožňuje uživateli snadno nakonfigurovat senzor podle jeho požadavků. Aplikace pro chytré telefony nabízí možnost bezdrátové změny nastavení snímače přímo na místě. Instalace a konfigurace průtokoměrů nebyla nikdy jednodušší.
Pokud máte nějaké speciální požadavky, např. speciální rozsahy průtoku nebo jiné typy plynů, kontaktujte nás zde.
- Měření spotřeby stlačeného vzduchu/plynu a průtoku v hlavních a distribučních vedeních
- Rozdělení nákladů na stlačený vzduch v distribuční síti
- Sledování účinnosti a výkonu systémů stlačeného vzduchu a plynu
S401
Pokyny
S401 / S421
Brožury
S401/ S402/ S415/ S418/ S418-V/ S421/ S430/ S450/ S452/ S460 /S461 /S462 – PROHLÁŠENÍ O SHODĚ CE A UKCA
CE / UKCA DOC
APLIKACE S4C-FS PRO ANDROID (V1.1.21)
Software
You are currently viewing a placeholder content from Vimeo. To access the actual content, click the button below. Please note that doing so will share data with third-party providers.
Messung | |
|---|---|
| Durchfluss | |
| Genauigkeit | 1.5 % v.Messwert ± 0.3 % FS (optional 1 % des Messwerts) |
| Wählbare Einheiten | m3/h, m3/min, l/min, l/s, cfm, kg/h, kg/min, kg/s |
| Messbereich | siehe Tabelle unten |
| Wiederholbarkeit | 0.25 % vom Messwert |
| Sensor | Thermischer Massendurchflussmesser |
| Abtastrate | 10 pro Sekunde |
| Turndown-Verhältnis | 200:1 |
| Reaktionszeit(t90) | 0.1 Sekunden |
| Verbrauch | |
| Wählbare Einheiten | m3, ft3, l |
| Referenzbedingungen | |
| Wählbare Bedingungen | 20 °C 1000 mbar (ISO1217), 0 °C 1013 mbar (DIN1343) Frei einstellbar |
SIGNAL / SCHNITTSTELLE & VERSORGUNG | |
| Analogausgang | |
| Signal | 4 ... 20 mA (4-Leiter), isoliert |
| Skalierung | 0 ... max Durchfluss, frei einstellbar |
| Belastung | max. 250 Ohm |
| Aktualisierungsrate | Wert wird alle 1 Sek. aktualisiert |
| Impulsausgang | |
| Signal | Schaltausgang, Schließer, max. 30 VDC, 20 mA |
| Skalierung | 1 Impuls pro Verbrauchseinheit (wählbar) |
| Feldbus | |
| Protokoll | Modbus/RTU, Modbus/TCP |
| Aktualisierungsrate | Wert wird alle 1 Sek. aktualisiert |
| Versorgung | |
| Versorgungsspannung | 15 ... 30 VDC |
| Stromaufnahme | max. 200 mA |
Allgemeine Spezifikation | |
| Konfiguration | |
| Kabellos | S4C-FS App für Mobiltelefone |
| PC Software | USB Service Kit + Software |
| Andere | Display mit 2 Touch-Tasten |
| Display | |
| Integriert | 2.4” Zoll-Farbgrafikdisplay mit 3 Touch-Tasten |
| Material | |
| Prozessanschluss | Edelstahl 1.4404 (SUS 316L) |
| Gehäuse | PC + ABS |
| Sensor | Keramik, glasbeschichtet |
| Metallteile | Edelstahl 1.4404 (SUS 316L) |
| Sonstiges | |
| Elektrischer Anschluss | 2 x M12 (5-polig); 1 x M12 (8-polig x-kodiert) für TCP |
| Schutzart | IP65 |
| Zulassungen | CE, RoHS, FCC |
| Prozessanschluss | S401: G1/2” (ISO 228/1) S421: Messstrecke mit R-Gewinde oder Flansch |
| Gewicht | S401: 0.9 kg S421: 0.4 kg (ohne Messstrecke) |
| Betriebsparameter | |
| Medium | Air, N₂, O₂, CO₂ und andere Gase |
| Medium Qualität | ISO 8573: 4.4.3 oder besser |
| Mediumstemperatur | -30 ... +140 °C |
| Mediumsfeuchtigkeit | < 90 % rH, keine Anforderungen |
| Betriebsdruck | max 5.0 MPa (> 1.6 MPa mit Hochdrucksicherung) |
| Umgebungstemperatur | -30 ... +70 °C, -10... +50 °C (mit Anzeige) |
| Umgebungsfeuchte | < 99 % rH |
| Lagertemperatur | -30 ... +70 °C |
| Transporttemperatur | -30 ... +70 °C |
| Rohrgrößen | S401: 1/2" ... 12" (größere auf Anfrage) S421: 1/2" ... 3" |
MESSBEREICHE | ||||||
| Rohr-Eigenschaften | S401 | S421 | ||||
| Anschlussgewinde | DN | DI (mm) | S401-S (m3/h) | S401-M (m3/h) | S401-H (m3/h) | Messbereich |
| ½” | DN15 | - | - | 0.5 ... 90 m3/h | ||
| ¾” | DN20 | - | - | 0.9 ... 170 m3/h | ||
| 1” | DN25 | 27.3 | 0.5 ... 147.7 | 0.6 ... 294.7 | 0.6 ... 356.9 | 1.5 ... 290 m3/h |
| 1¼” | DN32 | 36.0 | 0.9 ... 266.3 | 1.2 ... 531.5 | 1.2 ... 643.5 | 2 ... 500 m3/h |
| 1½” | DN40 | 41.9 | 1.2 ... 366.7 | 1.5 ... 731.9 | 1.5 ... 886.2 | 3 ... 700 m3/h |
| 2” | DN50 | 53.1 | 2.0 ... 600.1 | 2.5 ... 1197.6 | 3.0 ... 1450.0 | 4 ... 1000 m3/h |
| 2½” | DN65 | 68.9 | 3.5 ... 1026.5 | 5.0 ... 2048.6 | 5.0 ... 2480.4 | 6 ... 1500 m3/h |
| 3” | DN80 | 80.9 | 5.0 ... 1424.4 | 7.0 ... 2842.7 | 7.0 ... 3441.9 | 8 ... 2500 m3/h |
| 4” | DN100 | 100.0 | 10 ... 2183.3 | 12 ... 4357.2 | 12.0 ... 5275.7 | |
| 5” | DN125 | 125.0 | 13 ... 3419.6 | 18 ... 6824.4 | 18.0 ... 8263.1 | |
| 6” | DN150 | 150.0 | 18 ... 4930.1 | 25 ... 9838.9 | 25.0 ... 11913.1 | |
| 8” | DN200 | 200.0 | 26 ... 8785.6 | 33 ... 17533.3 | 42.0 ... 21229.5 | |
| 10” | DN250 | 250.0 | 40 ... 13743.9 | 52 ... 27428.5 | 60.0 ... 33210.7 | |
| 12” | DN300 | 300.0 | 60 ... 19814.8 | 80 ... 39544.1 | 100.0 ... 47880.4 | |
Související produkty
Osobní poradenství
Chcete dostávat další informace o produktech a aplikacích?
Nebo potřebujete osobní radu? Rádi vám pomůžeme!



































