S230 / S231 Převodník rosného bodu pro aplikace Ex
-100... +20 °C Td / -50... +50 °C Td
Spolehlivé, dlouhodobě stabilní monitorování rosného bodu v průmyslových nebo nebezpečných aplikacích.

Průmyslový převodník pro drsné prostředí

Unikátní technologie snímače QCM

Měření spodního rosného bodu až do -100 °C Td

Kompaktní a robustní konstrukce

Nevýbušnost pro použití v nebezpečných prostorech

Nízké náklady na údržbu díky stabilním měřením

Signální výstupy: 4 ... 20 mA (izolované); Modbus/ RTU

Tlak: -0,1 ... 1,6 MPa (S230); -0,1 ... 35 MPa (S231)
S230 pro aplikace s nízkým rosným bodem
Převodník rosného bodu S230 poskytuje přesné výsledky v rozsahu až do -100 °C Td. Díky tomu je ideální pro speciální aplikace, kde je třeba měřit nízký rosný bod.
S231 pro aplikace ve standardním rozsahu
Snímač rosného bodu S231 má standardní rozsah -50… +50 °C Td a nabízí širokou škálu aplikací pro monitorování rosného bodu stlačeného vzduchu a plynů.
Řešení pro oblasti s nebezpečím výbuchu
Volitelné schválení Ex z něj činí ideální zařízení pro použití v prostředí s nebezpečím výbuchu (oblast Ex). Jedinečná technologie duálního senzoru SUTO optimalizuje citlivost senzoru a přesnost měření automatickým výběrem vhodného senzorového prvku pro danou situaci.
Uživatelsky přívětivé výstupní signály
Modely S230/S231 se dodávají přednastavené a připravené k použití. Jako signální výstupy jsou k dispozici 4-20mA a Modbus/RTU. V případě potřeby lze parametry rychle kontrolovat prostřednictvím servisního softwaru SUTO. Vysílače lze také připojit k záznamníku dat SUTO S331 (stacionární ) nebo S551 (přenosný) a data přenést k další analýze.
Výměnná služba SUTO
Služba náhradní kalibrace SUTO pomáhá předcházet prostojům a umožňuje uživatelům vést kompletní záznamy o měření rosného bodu. Více informací o našich rozšířených službách najdete zde.
Pokud máte nějaké speciální požadavky nebo potřebujete další rady ohledně použití, kontaktujte nás zde.
- Měření rosného bodu ve výbušném prostředí
- Průtokové aplikace Venkovní aplikace za všech povětrnostních podmínek
- Výbušná prostředí
S230 / S231
Pokyny
S230 / S231
Brožury
S201/ S211/ S212/ S215/ S217/ S220/ S230/ S231/ S305/ S505/ S520 – IZJAVA O SKLADNOSTI CE & UKCA
CE / UKCA DOC
SERVISNÍ SOFTWARE S2XX S4C-DP (V1.1)
Software
MESSUNG | |
| Taupunkt | |
| Genauigkeit | ± 1 ºC Td (0 ... 20 ºC Td) ± 2 ºC Td (-60 ... 0 ºC Td) ± 3 ºC (-100 ... -60 ºC Td) |
| Auswählbare Einheiten | °C, °F, bar(g), MPa(g), psi(g), % rH, g/m³, mg/m³, G/m³ atm., mg/m³ atm., ppm(v), g/kg, °C Td atm. |
| Messbereich (modellabhängig) | S230: -100 ... +20 °C Td S231: -50 ... +20 °C Td |
| Sensor | Polymer + QCM |
| Ansprechzeit t90 (@ 4l/min) | -20 °C Td -> -60 °C Td = < 240 s -60 °C Td -> -20 °C Td = < 30 s |
| Temperatur | |
| Genauigkeit | 0.3 °C |
| Messbereich | -30 ... +70 °C |
| Sensor | NTC |
| Referenzbedingungen | |
| Wählbare Bedingungen | Drucktaupunkt, Atmosphärischer Taupunkt |
SIGNAL / SCHNITTSTELLE & VERSORGUNG | |
| Analogausgang | |
| Signal | 4 ... 20 mA (isolated) Modbus/RTU |
| Skalierung | S230: 4 mA = -100 °C Td; 20 mA = +20 °C Td S231: 4 mA = -50 °C Td; 20 mA = +20 °C Td |
| Belastung | 250R |
| Aktualisierungsrate | 3 / sec |
| Feldbus | |
| Protokoll | Modbus/RTU |
| Aktualisierungsrate | 1/s |
| Versorgung | |
| Versorgungsspannung | 15 ... 30 VDC |
| Stromaufnahme | 40 mA @ 24 VDC |
ALLGEMEINE SPEZIFIKATION | |
| Konfiguration | |
| Drahtlos | S4C-DP Smartphone Anwendung |
| Andere | Das Gerät wird vorkonfiguriert geliefert Plug & Play |
| Material | |
| Prozessanschluss | Rostfreier Stahl 1.4301 (SUS 304) |
| Gehäuse | Aluminium alloy |
| Sensor | Rostfreier Stahl 1.4301 (SUS 304) |
| Metallteile | Sinter Filter (Rostfreier Stahl) |
| Sonstiges | |
| Elektrischer Anschluss | Schraubklemmen |
| Schutzklasse | IP67 |
| Zulassungen | Ex db ib IIC T4 Gb Ex ib tb IIIC T135°C Db CE |
| Prozessanschluss | G 1/2“ Gewinde (ISO 228/1) |
| Gewicht | 728 g |
| Betriebsparameter | |
| Medium | Air, Argon, O₂, N₂, CO₂* |
| Qualität des Mediums | ISO 8573-1: 4.6.3 oder besser |
| Temperatur des Mediums | 0 ... +50 °C |
| Feuchtigkeit des Mediums | ≤ 20 °C Td |
| Betriebsdruck (modellabhängig) | -0.1 ... 1.6 MPa (S230) -0.1 ... 35 MPa (S231) |
| Umgebungstemperatur | 0 ... +50 °C |
| Umgebungsfeuchte | 0 ... 100 % rH |
| Lagertemperatur | -20 ... +50 °C |
| Transporttemperatur | -30 ... +70 ºC |
| Angegebene Genauigkeit unter folgenden Bedingungen: |
|
| Umgebungstemperatur 23 °C ±3 °C Prozesstemperatur 23 °C ±3 °C Umgebungsfeuchte < 95%, keine Kondensation Luftstrom > 2 l/min am Sensorelement |
|
Osobní poradenství
Chcete dostávat další informace o produktech a aplikacích?
Nebo potřebujete osobní radu? Rádi vám pomůžeme!
































