S130 / S132 Laserový čítač částic
pro měření čistoty stlačeného vzduchu
Vysoce přesná detekce částic ve stlačeném vzduchu a stlačeném plynu pomocí nejnovější generace laserového počítání částic.

Efektivní řešení pro měření částic podle ISO 8573-4

Volitelný integrovaný 5dotykový displej

Pro verzi S132: Nejmenší kanál 0,1 < d ≤ 0,5 μm

Verze Eco S130: Nejmenší kanál 0,3 < d ≤ 0,5 μm

Integrovaný záznamník dat pro online monitorování a tisk

Rozdělovač tlaku pro tlakový rozsah 3... 15 bar(g)

Různé možnosti připojení k systému BMS

Pro stlačený vzduch, dusík N₂, oxid uhličitý CO₂
S130 / S132 je laserový čítač částic nové generace optimalizovaný pro aplikace ve stlačeném vzduchu nebo stlačených plynech. S ohledem na kvalitu a potřeby zákazníků je tato jednotka navržena pro nepřetržitý provoz 24 hodin, 7 dní v týdnu. To pomáhá zajistit kvalitu stlačeného vzduchu a zabránit kontaminaci procesů a výrobků.
Velikost částic od 0,1 < d ≤ 5,0 μm
- Verze S130 Eco: 0,3 < d ≤ 5,0 μm
- S132 Pro verze: 0,1 < d ≤ 5,0 μm
Integrovaný tlakový difuzor
Na rozdíl od svých konkurentů mají laserové čítače částic SUTO integrovaný tlakový difuzor, který snižuje tlak v potrubí přístroje. To umožňuje uživatelům používat laserové čítače částic přímo ze systému stlačeného vzduchu bez nutnosti instalace redukčních ventilů, což odpovídá normě ISO 8573-4.
Integrovaný displej
Integrovaný 5″ dotykový displej poskytuje živé údaje pro všechny kanály, nastavení výstupního signálu a integrovaný záznamník dat pro ukládání naměřených dat do jednotky. Naměřené hodnoty představují počet částic na stopu³, l nebo m³, případně v μg/m³.
Monitorování kvality ovzduší podle ISO 8573-1
Norma ISO 8573-1 definuje třídy čistoty stlačeného vzduchu pro částice v systému stlačeného vzduchu stanovením mezních hodnot pro každý kanál. Laserový čítač částic S132 měří kanály definované v normě ISO 8573-1:
- 0,1 < d ≤ 0,5 μm
- 0,5 < d ≤ 1,0 μm
- 1,0 < d ≤ 5,0 μm
Mezní hodnoty jsou definovány pro tyto 3 kanály a rozděleny do tříd. Kromě toho však musí být měřen i čtvrtý kanál, d > 5,0 μm, jak je uvedeno v normě ISO 8573.
Tato hodnota kanálu musí být rovna 0 pro třídy 0 až 5, jinak klasifikace spadá do třídy 6 nebo horší, kde je hmotnostní koncentrace definována jako mezní hodnota.
Zjednodušené testování kvality stlačeného vzduchu s funkcí hlášení
Počítač částic S130/132 přináší revoluci v testování stlačeného vzduchu díky inovativní funkci řízeného měření. Tento intuitivní nástroj vede uživatele krok za krokem celým procesem a je snadno pochopitelný i pro začátečníky. Vytváří podrobné zprávy o čistotě, vyhodnocuje koncentrace částic, soulad s normami ISO 8573-1 a vypočítává třídy částic ISO – pro přesné a spolehlivé měření kvality stlačeného vzduchu.
Připojení pro analýzu dat
Uživatelsky přívětivé signální výstupy, Modbus/RTU (RS485), alarmové relé (NO, 40VDC, 0,2A) a USB usnadňují připojení S130/S132 k displejům a dataloggerům SUTO i k displejům a řídicím jednotkám jiných výrobců.
Výměnná služba SUTO
Služba náhradní kalibrace eliminuje prostoje a umožňuje uživatelům uchovávat kompletní záznamy o měření rosného bodu.
Pro více informací a poradenství ohledně aplikace nás kontaktujte zde.
- Permanentní měření částic a monitorování stlačeného vzduchu a plynů v technologicky vyspělých aplikacích.
- Splňuje požadavky normy pro stlačený vzduch ISO 8573-4.
MESSUNG | |
| Partikel | |
| Messbereich | S130: 0.3 < d ≤ 5.0 μm S132: 0.1 < d ≤ 5.0 μm |
| Messkanäle | S130: CH1: 0.3 < d ≤ 0.5 μm CH2: 0.5 < d ≤ 1.0 μm CH3: 1.0 < d ≤ 5.0 μm CH4: 5.0 μm < d (konfigurierbar) S132: CH1: 0.1 < d ≤ 0.5 μm CH2: 0.5 < d ≤ 1.0 μm CH3: 1.0 < d ≤ 5.0 μm CH4: 5.0 μm < d (konfigurierbar) |
| Effizienz der Zählung nach ISO 21501-4 | 30 ... 70 % of d > 0.1 um, 90 ... 110 % of d >= 0.3 um |
| Prinzip der Messung | Laser-Detektion |
| Sensor | LED-Laser |
| Verbrauch | |
| Wählbare Einheiten | cn/m³, cn/ft³ |
SIGNAL / SCHNITTSTELLE & VERSORGUNG | |
| Analogausgang | |
| Signal | 4 ... 20 mA (2-Draht) |
| Alarm | Schaltausgang, normalerweise offen, max. 40 VDC, 200 mA |
| Feldbus | |
| Protokoll | Modbus/RTU, , Modbus/TCP (mit Display-Version) |
| Versorgung | |
| Versorgungsspannung | 24 VDC / 10 W (ohne Display) 24 VDC / 20 W (mit Display) |
| Stromaufnahme | 420 mA (ohne Display) 840 mA (mit Display) |
| Datenschnittstelle | |
| USB | USB Micro mit OTG-Unterstützung |
ALLGEMEINE SPEZIFIKATION | |
| Konfiguration | |
| Andere | Gerät wird vorkonfiguriert geliefert Die Konfiguration erfolgt über den Touchscreen |
| Display | |
| Integriert | 5” Farb-Touchscreen |
| Datenlogger | |
| Speicherung | 30 Millionen Messwerte (optional) |
| Sonstiges | |
| Elektrischer Anschluss | 3X M12 |
| Schutzart | IP65 |
| Prozessanschluss | 6 mm Schnellkupplung |
| Material | PC, Al-Legierung |
| Gewicht | S130: 1.9 kg S132: 3.2 kg |
| Abmessungen | S130: 271 x 205 x 91 mm S132: 300 x 240 x 120 mm |
| Betriebsparameter | |
| Medium | Druckluft und Gase frei von korrosiven, aggressiven, ätzenden und brennbaren Bestandteilen |
| Durchflussmenge | 2.83 l/min |
| Abtastrate | Eine Probe pro Minute |
| Medium Qualität | ISO 8573-4 |
| Temperatur des Mediums | 0 ... +40 °C |
| Feuchtigkeit des Mediums | < 90 %, keine Anforderungen |
| Betriebsdruck | 0.3 ... 1.5 MPa |
| Umgebungstemperatur | +10 ... +40 °C |
| Luftfeuchtigkeit der Umgebung | 0 ... 90 % rH |
| Lagertemperatur | -10 ... +50 °C |
| Feuchtigkeit bei der Lagerung | < 90 % ohne Kondensation |
| Transporttemperatur | -30 ... +70 °C ohne Display -10 ... +60 °C mit Display |
Osobní poradenství
Chcete dostávat další informace o produktech a aplikacích?
Nebo potřebujete osobní radu? Rádi vám pomůžeme!




































